RESOR
Resa ensam – tips för ett oförglömligt soloäventyr
Funderar du på att resa ensam? Här är en guide med tips och råd för att göra din soloresa säker, rolig och givande.
Melina föddes 1990 och är 29 år gammal. Hennes födelsedag infaller den 30 april.
Melina jobbar som platschef på Serenity Stockholm som är en populär skönhetssalong dit många svenska kändisar vallfärdar för att bland annat få frisyren, naglarna eller fransarna fixade.
Tidigare hette hon "Melina Sundberg Hultner", men efter bröllopet valde hon och maken Jacob att ta hans efternamn – Criborn.
Den 7:e september gifte sig Melina och Jacob i Palma. Bröllopet gästades av många nära och kära, samt en hel del kändisar. Bianca och Benjamin Ingrosso var toastmasters och alla storys och bilder som visats från bröllopet skvallrar om magi, kärlek och massor av fest.
Du känner antagligen igen hennes man också. Han och Leonard Schej var nämligen dj:sarna bakom gruppen Nause. Numera är det bara Jacob som turnerar och frontar dj-duon medan Leonard spenderar sin tid i studion.
Jacob är lika gammal som Melina, alltså född 1990. Han fyller år den 10 juli. Paret är idag bosatta på Östermalm i centrala Stockholm.
Det var inte bara Melina och Jacob som gifte sig den 7 september. Tv-profilen Rebecca Stella gifte sig med skivbolags-profilen Manny Dion och hennes klänning har blivit en snackis. Klänningens släp behövde bäras av flera tärnor och hela 80 000 kristaller prydde brudklänningen. Se klänningen i videon nedanför.
Mer:
Rebecca Stellas brudklänning gör succé – med över 80 000 kristaller