Lovisa Worge, 28, slog igenom som Bianca Ingrossos, 30, assistent. Men sedan dess har det hänt en hel del, efter att hon slutade jobba för Bianca har Lovisa blivit en av Sveriges största influencers på sociala medier.
Under våren 2025 fick man även ta del av Lovisa i ett helt nytt format, hon var nämligen en av tjejerna man får följa i Amazon Primes nya satsning, realityserien "Girls of Stockholm".
I serien får man se en helt annan sida av Lovisa, något hennes följare verkar uppskatta.
"Dööör för dig i detta format!!! Så kul att följa", skriver en följare på Lovisas Instagram, och får medhåll av en annan:
"Så bra! Du är verkligen underhållande. Längtar till nästa avsnitt"

Relationen med pojkvännen Gullek
I den första säsongen av "Girls of Stockholm" har man fått följa med Lovisa på läkarbesök, där hon fick beskedet att hon eventuellt har endometrios, vilket kan leda till att det kan bli svårt för henne att bli gravid. Man fick även se henne bakom kulisserna på olika plåtningar och prata om sin relation med pojkvännen Gullek Nilsen.
Lovisa och Gullek har varit tillsammans i flera år, men har däremot en distansrelation, eftersom Gullek bor i Olso.
Att ha en distansrelation kan vara utmanande på många sätt. Lovisa har tidigare berättat att de i början av relationen bråkade en hel del, och att det oftast var hon som startade bråken medan pojkvännen är ganska "icke-bråkig".
– Jag kan dra upp gamla grejer och bli otrevlig typ. Vi bråkade jävligt mycket första ettåret. Väldigt mycket stora bråk. Jättestora bråk, säger Lovisa.
LÄS MER: Lovisa Worge om bråken med pojkvännen Gullek
Lovisas ultimatum på pojkvännen
I det femte avsnittet av "Girls of Stockholm" kommer Lovisa återigen in på relationen med Gullek. Hon förklarar att hon varit bortrest på jobb i tre dagar och kommer hem sent på kvällen, och möts av pojkvännen i lägenheten som hon inte setts på en och en halv vecka.
– Jag kollade inte ens på honom. Jag hann inte ens kolla på honom. Då får man dåligt samvete. Det här med distans, man får så jävla mycket dåligt samvete. Den här våren har vi inte setts så jättemycket, säger Lovisa.
Lucas Armando Feola frågar då om de har bestämt hur de ska göra framöver, om de ska flytta ihop eller vad som är planen.
– Han är vill inte flytta till Stockholm. Han gillar Stockholm, men han ser inte sig själv bo i Stockholm, svarar Lovisa.
– Det enda som gör mig stressad är att han säger att han inte orkar mer distans. Och jag är såhär, ja man ska alltid välja kärleken över allt och allt det där. Som någon sa till mig en gång "men gud ska du flytta till Oslo, ska du offra hela ditt liv". Nej man gör ju saker för någon man är kär i, men för mig är det, jag kan inte offra Ani. Det går inte.
Ani Jewels är smyckesföretaget som Lovisa startade tillsammans med Bianca, och Lovisa menar att hon lagt in alla sina besparingar i företaget och att hon inte kan ge upp det för att flytta till Oslo i dagsläget.
– Jag har sagt till Gullek att om han inte flyttar till Stockholm och visar mig att han kan "offra" två år för mig i Stockholm. Då tycker jag det är svårt att ta den här relationen vidare.

Ska flytta ihop – Lovisa köpte lägenhet i Stockholm
Inspelningen för "Girls of Stockholm" ägde rum för flera månader sedan, och sedan dess har det hänt en hel del. När Lovisa gästade podden "Högt i tak" i april, berättade hon nämligen att de ska flytta ihop inom en snar framtid.
Lovisa har nämligen sålt sin lägenhet i Stockholm, och köpte en ny, provisorisk lägenhet som hon och Gullek ska ska bo i tillsammans, tills de hittar sin permanenta gemensamma lägenhet.
– Lägenheten är 70 kvadrat, 72-74 typ. Det är en trea, det är toppen. Men han säljer ju sin lägenhet i Oslo nu om typ en månad läggs den ut, berättade Lovisa när hon gästade podden "Högt i tak"
Hon förklarar:
– När den är såld så vill ju han placera sina pengar i en ny lägenhet och vi vill ha lägenhet ihop, då vill vi köpa ett renoveringsobjekt. Så det kommer att ta tid och därav ska vi bo i den lägenheten tills det sker och det kan ta tre år vem vet.