MODETTE
Benjamin Ingrosso stöttas efter videon: "Fan Bauer"
Benjamin Ingrossos topp tre roligaste aktiviteter att utföra är nog inte skidåkning. Det kan man nog konstatera efter det andra avsnittet av "Wahlgrens värld".
Den omåttligt populära podduon Johanna Nordström, 26 och Edvin Törnblom, 26, gästar Bianca Ingrossos, 26, talkshow "Bianca". I talkshowen pratar de bland annat om deras podcast, privatlivet men också sexlivet. Edvin har tidigare pratat öppet om att han själv inte har sex – men har istället gett sextips till poddkollegan och vännen Johanna.
I talkshowen visas ett segment där Edvin Törnblom och Johanna Nordström ska prata ostört om den andre – utan att bli avbruten, varpå Johanna får svara på en fråga om Edvins sexliv.
– Edvin pratar gärna mycket och högt om sex, men hur många har han faktiskt legat med senaste året? Eller senaste åren, frågar Bianca Ingrosso.
– Senaste året, vad är det nu, november? Ja men det är ju noll, säger Johanna Nordström och Edvin instämmer.
Tidigare i höst gästade Edvin Törnblom podcasten "Det skaver" med Cassandra Klatzkow, Elsa Ekman och Nadia Kandil. I poddavsnittet "#150 Edvin, Törnblom, FOMO och att välja bort sex" berättar Edvin att han medvetet avstått från sex i två år.
– Det är så skönt, det är fler än vad man tror som inte har sex, säger Edvin Törnblom i poddavsnittet.