Som besökare på Modette samtycker du till användandet av s.k. cookies och adblockeridentifiering för att förbättra din upplevelse hos oss. Jag förstår, ta bort denna ruta!

Mest läst

10 year-challenge – så såg kändisarna ut för 10 år sedan

Dela på Pinterest
Du har väl inte missat 10-year challenge? Nu har kändisar och svenska profiler hakat på och visar upp hur de såg ut för över tio år sedan. Ta en titt!

10-year challenge ser vi numera överallt på sociala medier och inte bara bland våra vänner – även kändisarna utomlands och profilerna i Sverige har hakat på utmaningen. Har du inte hängt med i svängarna ger dig en snabb update! 10-year challenge är precis som det låter, man ska visa upp en bild på sig själv nu och för tio år sedan. Vad har hänt? Hur såg man ut då jämfört med idag?

Modette har kikat in kändisarnas looks för över tio år sedan. Medan vissa ser exakt likadana ut, har andra genomgått stora förändringar. Här spanar vi in både svenska och utländska kändisar.

10 year challenge – svenska kändisar

Felicia Aveklew
Felicia Aveklew för tio år sedan. Foto: Instagram/feliciaaveklew


Moa Mattson
Moa Mattson för tio år sedan. Foto: Instagram/mattsonmoa


Babba Rivera
Babba Rivera för tio år sedan. Foto: Instagram/babba.c


Alexandra Nilsson
Alexandra Nilsson för tio år sedan. Foto: Instagram/alexandranilsson


Victoria Törnegren
Victoria Törnegren för tio år sedan. Foto: Instagram/victoriatornegren


Nicole Falciani
Nicole Falciani för tio år sedan. Foto: Instagram/nicolefalciani



10 year challenge – amerikanska kändisar 


10 year challenge, Anne Hathaway
Anne Hathaway för tio år sedan och idag. Foto: Instagram/ annehathaway

Caitlyn Jenner, 10 year challenge
Caitlyn Jenner gjorde en totalförvandling. Se bilden för tio år sedan. Foto: Instagram/ @caitlynjenner


Ellen Degerenes, 10 year challenge
Ellen Degerenes för tio år sedan och idag. Foto: Instagram/ theellenshow
10 year challenge, Tyra Banks
Tyra Banks nu och för tio år sedan. Instagram/ tyrabanks


Kate Hudson, 10 year challenge
Kate Hudson för tio år sedan och idag. Foto: Instagram/ katehudson


Eva Longoria, 10 year challenge
Eva Longoria för tio år sedan och idag. Foto: Instagram/ evalongoria
 10 year challenge
Reese Witherspoon nu och för tio år sedan. Foto: Instagram/ reesewitherspoonaway
Lori Loughlin, 10 year challenge
Lori Loughlin nu och för tio år sedan. Instagram/ loriloughlin


Älskar du precis som oss att se bilder på hur personer har förändrats över tid? Då måste du kolla in hur Jonte från Eva och Adam ser ut idag, mer än 18 år senare. Han är militär och riktigt hunkig, håller du med?

Mer: 

Så ser tjejen från The Ring ut idag