Love is blind Sverige – det heter deltagarna på Instagram

Love is blind Sverige – det heter deltagarna på Instagram! - Foto: Pressbild/Netflix
Dela på Pinterest
Den första säsongen av "Love is blind Sverige" har haft premiär och blivit en succé. Här kan du ta del av vad deltagarna heter på Instagram.

Det populära programmet "Love is blind" hade premiär på Netflix 2020. Originallandet är USA, men nu har det även kommit till Sverige. 

"Love is blind" går ut på att ett gäng deltagare, både tjejer och killar, ställs mot varandra för att dejta – utan att se varandra. De får till en början endast möjlighet att prata med varandra, sittandes i olika rum med en vägg emellan dem. 

Love is blind Sverige 

När de dejtat klart och hittat den person de vill utveckla en kärleksrelation med får de lov att fria till varandra för att sedan mötas på riktigt, öga mot öga. Därefter åker de på semester för att se var det hela kan leda till, och hur det slutar varierar mellan paren. Och hur det går för paren i "Love is blind Sverige" återstår att se. 

Det heter deltagarna i Love is blind Sverige på Instagram 

Är du nyfiken på deltagarna i "Love is blind Sverige"? Då kan du spana in listan nedan – där har vi listat vad deltagarna heter på Instagram. 

Deltagarna i Love is blind Sverige 2024 på Instagram: 

Johan Melin heter @daensken på Instagram. 

Andreas Tzelidis heter @tzelidis på Instagram. 

Lukas Gustavsson heter @luukovich på Instagram. 

Oskar Nordstrand heter @oskarnordstrand på Instagram. 

Jimmy Bysell heter @jimmybysell på Instagram. 

Sergio Rincon heter @mrsergiorincon på Instagram. 

Rasmus Hedenstedt heter @rasmushedenstedt på Instagram. 

Catja Lövstrand heter @clovstrand på Instagram. 

Amanda Jonegård heter @missjonegard på Instagram. 

Christoffer Pocock heter @christofferpocock på Instagram. 

Emilia Holmqvist heter @emiliaholmqvist på Instagram. 

Kimia Cousarie heter @cousarie på Instagram. 

Krissy Kuldkepp heter @krissystimeline på Instagram. 

Meira Omar heter @meiraomar på Instagram. 

Nina Norss heter @ninalaurine på Instagram. 

Milan Grubor heter @milangrubor på Instagram. 

Isabelle Bergman heter @isabellesbergman på Instagram. 

Sami Mäkinen heter @samimknen på Instagram. 

Alexandra Davidsson heter @alexandra.davidsson på Instagram. 

Nea Jilken heter @neabonbon på Instagram. 

Johannes Frimodig heter @frimodish på Instagram. 

Markus Grahn heter @mrgrahn på Instagram. 

Daniel Brodecki heter @danielbrodecki på Instagram. 

Sandra Wigh heter @sandyyyart på Instagram. 

Andreas "Mow" Johansson heter @mow_johansson på Instagram. 

Huda Altaly heter @hudaaltaly på Instagram. 

Andrea Lindgren heter @andreamargareta på Instagram. 

Karolina Aless heter @karolinaaless på Instagram. 

Mohamed Sherif heter @pt.sherif på Instagram. 

Leila Khodiar heter @leilakhodiar på Instagram.